Wrocławska Liga Shogi Jesień 2018

Zasady Wrocławskiej Ligi Shogi w sezonie jesienno-zimowym 2018/2019

W planie jest pięć turniejów:
- turnieje 5-rundowe, czas 20 min + 40 sec byo-yomi
- liczba miejsc: 26 (decyduje kolejność zgłoszeń)
- formuła turnieju:
*
McMahon z podziałem dwie grupy o rankingu FESA 0-1399 oraz 1400+ (w zależności od ilości graczy możliwe zastosowanie innego systemu)
- wpisowe 10 zł

Liga składa się z pięciu turniejów od września do stycznia, jeden turniej można odpuścić (najgorszy wynik się nie liczy). Do ogólnej klasyfikacji zaliczana jest liczba wygranych z każdego turnieju ligowego.

Na zakończenie cyklu przewidziane są puchary i ew. upominki dla najlepszego gracza cyklu oraz dla najlepszego gracza z rankingiem poniżej 1400 wg ostatniej oficjalnej listy FESA opublikowanej przed pierwszym turniejem ligowym.
  Na koniec ligi będzie także puchar dla najlepszego juniora młodszego ze stopniem 10 kyu lub słabszym od Szkoły Shogi i Japońskiego Wojciech Jedynak (podobnie jak wyżej stopień wg ostatniej listy FESA przed startem cyklu).

Można otrzymać tylko jedną nagrodę (tę cenniejszą). W przypadku wygrania całej ligi przez gracza o rankingu <1400, puchar dla najlepszego gracza <1400 otrzymuje drugi najlepszy gracz <1400. W przypadku remisu pod uwagę wzięta będzie średnia lokata w czterech najlepszych turniejach. Gdyby dalej był remis, to weźmiemy pod uwagę średnią lokatę we wszystkich turniejach.

Kontakt:
Wojciech Jedynak | wjedynak@gmail.com
Krzysztof Sieja | krzysztof.s.sieja@gmail.com


Lista turniejów zaliczanych do WLS Jesień 2018:

 Nr Data
 Nazwa  Link
 Sędzia
1
23.09.2018  V Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w shogi  FB  Mariusz Stanaszek
2 13.10.2018  III Turniej o puchar Fundacji Nami    Dawid Paradowski
3 10.11.2018  V Turniej z okazji Święta Niepodległości  FB  Kornel Krawiec
4 08.12.2018  Turniej mikołajkowy    Krzysztof Sieja
5 05.01.2018  Turniej Trzech Króli  FB  Wojciech Jedynak

Wyniki końcowe

Klasyfikacja główna (grupa OPEN):
  1. Krzysztof Sieja (18 pkt)
  2. Dawid Paradowski (15 pkt)
  3. Maciej Pogorzelski (11 pkt)
Klasyfikacja poniżej 1400:
  1. Maciej Pogorzelski (11 pkt)
  2. Kazimierz Podurgiel (8 pkt)
  3. Yuito Yamashita (7 pkt)
Klasyfikacja juniorów do 10 kyu:
  1. Kazimierz Podurgiel (8 pkt)
  2. Yuito Yamashita (7 pkt)
  3. Micheasz Pietrusiak (5 pkt)
Uczestnicy piątego turnieju WLS zima 2018 z dyplomami i pucharami

Klasyfikacja końcowa po pięciu turniejach

WLS 2018


Wyniki turniejów

Turniej piąty = New Year Shogi Tournament, Wroclaw : 2019-01-05

Nr Name
Nat Grade ELO 1 2 3 4 5 Pts +/-
1 Sieja Krzysztof PL 1 Dan 1743 4+ 5+ 2+ 3+ 6+ 5 +34
2 Jedynak Wojciech PL 2 Dan 1866 8+ 3+ 1- 5+ 7+ 4 -4
3 Paradowski Dawid PL 2 Dan 1824 6+ 2- 4+ 1- 5+ 3 -22
4 Szczesniak Michal PL 7 Kyu 1192 1- 10+ 3- 9+ 11+ 3 +24
5 Yamashita Takahiko JP 8 Kyu 1141 7+ 1- 6+ 2- 3- 2 +56
6 Pogorzelski Maciej PL 5 Kyu 1292 3- 8+ 5- 12+ 1- 2 -3
7 Wyatt Pawel PL 6 Kyu 1199 5- 9+ 11+ 8- 2- 2 -18
8 Rozpedowski Pawel PL
1000* 2- 6- 12+ 7+ 10- 2
9 Yamashita Yuito JP 10 Kyu 901 11+ 7- 10+ 4- 12+ 3 +40
10 Podurgiel Kazimierz PL 12 Kyu 771 12+ 4- 9- 11+ 8+ 3 +82
11 Yamashita Manato JP 13 Kyu 671 9- 12+ 7- 10- 4- 1 +25
12 Henike Kamil PL 12 Kyu 677 10- 11- 8- 6- 9- 0 -14

Promoting Szczesniak Michal to 6 Kyu
Promoting Yamashita Takahiko to 6 Kyu
Promoting Yamashita Yuito to 9 Kyu
Promoting Podurgiel Kazimierz to 11 Kyu
Promoting Yamashita Manato to 12 Kyu

Turniej czwarty = Santa Claus Tournament, Wroclaw : 2018-12-08

Nr Name
Nat Grade ELO 1 2 3 4 5 Pts +/-
1 Sieja Krzysztof PL 1 Dan 1732 0- 2+ 5+ 4+ 3+ 4 +17
2 Paradowski Dawid PL 2 Dan 1838 3+ 1- 0- 5+ 4+ 3 -14
3 Pogorzelski Maciej PL 5 Kyu 1283 2- 5+ 4+ 0- 1- 2 +9
4 Podurgiel Kazimierz PL 12 Kyu 737 5+ 0- 3- 1- 2- 1 +34
5 Henike Kamil PL 12 Kyu 670
4- 3- 1- 2- 0- 0 +7

Turniej trzeci = 5th Independence Day Tournament, Wroclaw : 2018-11-10


Nr Name
Nat Grade ELO 1 2 3 4 5 Pts +/-
1 Korcyl Patryk PL 1 Kyu 1641 4+ 6+ 2+ 3+ 5+ 5 +60
2 Sieja Krzysztof PL 1 Dan 1709 6+ 3+ 1- 5+ 4+ 4 +23
3 Paradowski Dawid PL 2 Dan 1862 5+ 2- 4+ 1- 6+ 3 -24
4 Krawiec Kornel PL 1 Kyu 1713 1- 5+ 3- 6+ 2- 2 -25
5 Roman Milosz PL 2 Kyu 1476 3- 4- 6+ 2- 1- 1 -15
6 Wyatt Pawel PL 6 Kyu 1195 2- 1- 5- 4- 3- 0 +4

Turniej drugi = 3rd Shogi Nami Cup : 2018-10-13

Nr Name
Nat Grade ELO 1 2 3 4 5 Pts +/-
1 Krawiec Kornel PL 1 Kyu 1697 5+ 3+ 2+ 6+(-6p) 4- 4 +16
2 Paradowski Dawid PL 2 Dan 1870 3+ 4+ 1- 5+ 6+(-6p) 4 -8
3 Stanclik Karol PL 1 Dan 1742 2- 1- 6+(-6p) 4+ 5+ 3 -16
4 Pogorzelski Maciej PL 7 Kyu 1134 6+(-4p) 2- 5+ 3- 1+ 3 +149
5 Wyatt Pawel PL 6 Kyu 1189 1- 6+(-4p) 4- 2- 3- 1 +6
6 Olko Joachim PL 14 Kyu 533 4-(+4p) 5-(+4p) 3-(+6p) 1-(+6p) 2-(+6p) 0 +12

Promoting Pogorzelski Maciej to 5 Kyu

Turniej pierwszy = 5th Open Wroclaw Championship, Wroclaw : 2018-09-23

Nr Name                  Nat  Grade  ELO    1   2   3   4   5   6  Pts   +/-
 1 Paradowski  Dawid     PL   2 Dan  1899   3+  2-  7+  6+  4+  0-   4   -10
 2 Stanaszek   Mariusz   PL   1 Kyu  1612   6+  1+  3-  8+  7+  0-   4   +42
 3 Sieja       Krzysztof PL   1 Dan  1697   1-  8+  2+  7+  6+  0-   4   +13
 4 Prochal     Jacek     PL   6 Kyu  1201   8-  5+  9+ 10+  1-  0-   3   +12
 5 Pogorzelski Maciej    PL   7 Kyu  1094  10+  4-  6-  9+  8+  0-   3   +40
 6 Dubieleski  Damian    PL   5 Kyu  1248   2- 10+  5+  1-  3-  0-   2   +27
 7 Roman       Milosz    PL   2 Kyu  1491   0-  9+  1-  3-  2-  0-   1   -15
 8 Yamashita   Takahiko  JP   9 Kyu  1110   4+  3- 10+  2-  5-  0-   2   +31
 9 Pastuszka   Krzysztof PL  10 Kyu   904   0-  7-  4-  5- 10+ 12+   2   +63
10 Lukianowski Beniamin  PL   7 Kyu  1133   5-  6-  8-  4-  9-  0-   0   -56
11 Pietrusiak  Micheasz  PL   8 Kyu  1113  12+ 15+ 14+ 16+ 13+  0-   5   +32
12 Yamashita   Yuito     JP  12 Kyu   863  11- 14+ 13+ 15+ 16+  9-   4   +38
13 Podurgiel   Kazimierz PL  13 Kyu   675  15+ 16+ 12- 14+ 11-  0-   3   +62
14 Yamashita   Manato    JP  15 Kyu   631  16+ 12- 11- 13- 15+  0-   2   +40
15 Henike      Kamil     PL  12 Kyu   678  13- 11- 16+ 12- 14-  0-   1    -8
16 Olko        Joachim   PL  14 Kyu   542  14- 13- 15- 11- 12-  0-   0    -9

Promoting Yamashita Takahiko to 8 Kyu
Promoting Pastuszka Krzysztof to 9 Kyu
Promoting Pietrusiak Micheasz to 7 Kyu
Promoting Yamashita Yuito to 10 Kyu
Promoting Podurgiel Kazimierz to 12 Kyu
Promoting Yamashita Manato to 13 Kyu