Wrocławska Liga Shogi Jesień 2016 - podsumowanie

Inauguracyjna edycja Wrocławskiej Ligi Shogi została zakończona. W lidze wzięło udział łącznie 14 zawodników, przy czym sześcioro z nich wystartowało we wszystkich trzech turniejach. Forma ligi polegała na tym, że do końcowej klasyfikacji liczył się każdy zdobyty punkt, a miejsce w poszczególnych turniejach miało wpływ jedynie na klasyfikację pomocniczą. Oznacza to, że bardzo ważna była regularność, a sukces (lub porażka) w pojedyńczym turnieju nie był decydujący.

Pierwsze miejsce w edycji Jesień 2016 zajął Wojciech Jedynak z 12 punktami, jedynie punkt mniej i drugie miejsce zdobył Krzysztof Sieja. Na najniższym stopniu podium z 10 punktami uplasował się Miłosz Roman, któremu udało się wygrać w trakcie ligi zarówno z Wojtkiem jak i Krzyśkiem, i między innymi dzięki temu zawdzięcza przyrost aż 150 punktów rankingowych i awans z 4 kyu na 2 kyu. Jak widać po niewielkich różnicach punktowych rywalizacja na podium była bardzo wyrównana i każda kolejność była możliwa, ale tym razem decydujące okazały się wyniki pierwszego turnieju.

Prezes Fundacji NAMI Grażyna Pogorzelska wręcza Wojtkowi puchar za zwycięstwo w Lidzie.

W trakcie cyklu prowadzona była dodatkowa klasyfikacja dla graczy z rankingiem startowym poniżej 1200 punktów. Tutaj zdecydowanym zwycięzcą okazał się Krzysztof Kraszewski (7 punktów), który już po dwóch pierwszych turniejach miał praktycznie zapewniony puchar. W tej samej kategorii druga była Anna Skudlarska (4 punkty), która wyprzedziła Damiana Dubieleskiego (3 punkty), który wziął udział tylko w dwóch turniejach i zebrał wiele pochwał za poważne podejście do treningu i postępy.

Krzysztof Kraszewski - najlepszy gracz w kategorii do 1200 ELO.

Ideą ligi była aktywizacja lokalnych graczy i możemy stwierdzić, że cel ten został osiągnięty. Zmobilizowaliśmy się nawet żeby licznie wziąć udział w Otwartych Mistrzostwach Warszawy, więc efekty przerosły wstępne oczekiwania :-) Liga będzie zatem kontynuowana w przyszłym roku. Szczegóły ogłoszone zostaną wkrótce, ale pierwszy turniej odbędzie się 6 stycznia 2017 roku i liga będzie trwała pół roku. Zapraszamy!